Co to jest WEBP ? I jak zmienić automatycznie zdjęcia w Joomla na ten format.

WebP to format obrazu opracowany przez Google w 2010 roku. Został stworzony jako alternatywa dla formatów takich jak PNG i JPG, umożliwiając tworzenie plików o znacznie mniejszych rozmiarach przy zachowaniu podobnych jakości obrazu. Jeśli nie znasz go zbyt dobrze, możesz się zastanawiać - co to jest WebP i dlaczego jest tak interesującym formatem? Cóż, jest to jeden z kandydatów na format nowej generacji do wyświetlania obrazów w Internecie dzięki pewnym ulepszeniom w stosunku do dwóch głównych istniejących formatów, JPEG i PNG.
 
Wsparcie przejrzystości.
Kolejną wielką zaletą WebP jest to, że obsługuje przejrzystość. W tej chwili, jeśli chcesz zapisać z przezroczystością, musisz użyć formatu PNG, ponieważ JPEG go nie obsługuje. Tak więc ponownie, WebP łączy zalety obu podstawowych formatów obrazów internetowych w jeden. WebP, obsługuje jednocześnie przezroczystość i kompresję stratną, czego nie potrafią ani JPEG ani PNG

 

Poprawa rozmiaru pliku.

Wreszcie, zarówno bezstratne, jak i skompresowane stratnie obrazy WebP są o około 25% mniejsze niż porównywalne pliki PNG i JPEG o tej samej jakości. Lżejsza strona www o 25% przekłada się na wyższe pozycje w wyszukiwarce Google.

DJ-WebP - Darmowa wtyczka dla Joomla, zmieniająca obrazy PNG, JPG, na format WEBP

+Image
+Image
Download Now

File name: plg_system_djimgtowebp-0.7beta.zip

117